Словничок


Словничок

Доро́жній знак, шляховка́зувач, або дороговка́зувач — стандартизований графічний малюнок, що встановлюється край дороги для повідомлення визначеної інформації учасникам дорожнього руху, один з засобів регулювання дорожнього руху.

Велосипедна доріжка – це доріжка з покриттям, яка призначена для руху пішоходів.

Вулиця складається з проїзної частини, узбіччя та тротуару.

Проїзна частина – це елемент дороги, призначений для руху транспортних засобів.

Край проїзної частини – умовна чи позначена дорожньою розміткою лінія на проїзній частині в місці її прилягання до узбіччя, тротуару, газону, розділювальної смуги, смуги для руху трамваїв тощо.

Надземний пішохідний перехід — позавуличний пішохідний перехід, виконаний у формі пішохідного мосту та розташований над проїзджою частиною або залізничними коліями.

Підзе́мний пішохі́дний перехі́д — тунель для перетинання пішоходами транспортних магістралей (під проїзною частиною або залізничними коліями).

Пішохід – особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу. До пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску.


Пішохідна доріжка – це доріжка з покриттям, яка призначена для руху пішоходів.

Пішохі́дний перехі́д — ділянка проїзної частини або інженерна споруда, призначена для руху пішоходів через дорогу.

Регулюва́льник — поліцейський, що виконує регулювання дорожнього руху у форменому одязі підвищеної видимості з елементами із світлоповертального матеріалу за допомогою жезлу, свистка.

Світлофо́р — пристрій, призначений для регулювання руху людей, велосипедів, автомобілів і інших учасників дорожнього руху.

Тротуар – елемент дороги, призначений для руху пішоходів, який прилягає до проїзної частини або відокремлений від неї газоном. Тротуар завжди прокладають трохи вище, ніж проїзну частину. Чому? Щоб у дощову погоду з них швидше стікала вода до колодязів каналізації. А ще для того, щоб жодна машина випадково не заїхала правими колесами на тротуар і не збила перехожого.

Узбі́ччя — виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, який прилягає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні та не призначений для руху транспортних засобів, крім випадків передбачених правилами дорожнього руху.